Vali Masatlı: Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim
Vali Mustafa Masatlı, köy ziyaretlerini merkeze bağlı 8 köyde sürdürdü
Tarih: 14.3.2019 11:52:34

Vali Masatlı: Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim

Vali Mustafa Masatlı, köy ziyaretlerini merkeze bağlı 8 köyde sürdürdü

Vali Mustafa Masatlı, köy ziyaretleri kapsamında il merkezine bağlı Güzçimeni, Ovapınar, Tepeler, Çatalköprü, Dağevi, Ardıçdere, Çimenkaya ve Çeğilli köylerini ziyaret etti.

Ziyaret ettiği köylerde vatandaşlarımızla buluşan Vali Masatlı, köylerin sorunlarını dinledi, ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Vali Masatlı, köylerin ve vatandaşların sorunlarını, isteklerini yerinde dinlemek amacıyla, göreve geldiği günden itibaren ziyaretlerde bulunduğunu, bu ziyaretlerin ve halkla buluşmaların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ki yeni yönetim anlayışının bir gereği olduğunu kaydetti.

24 Haziran´da halkın yeni yönetim anlayışına onay verdiğini ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ki yeni yönetim anlayışıyla ülkemizin 2023 hedeflerine kararlı adımlarla yürüdüğüne işaret eden Vali Masatlı, gittiği köylerde vatandaşlarımıza yönelik şu sözleri dile getirdi: “Değerli vatandaşlarım, öncelikle belirteyim, sizlere, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın selamlarını getirdim. Tabi, sizlerin de bildiği gibi ülkemizde, 24 Haziran´da bir yönetim değişikliği oldu. Bizim geleneklerimize, yönetim anlayışımıza uygun bir sistem anlayışı yerleşti. Ana temasında insan olan bu sistemin başında da Cumhurbaşkanımız var” dedi.

Türkiye´nin her alanda büyüyün bir ülke olduğunu dile getiren Vali Masatlı, “Bu ülkede 82 milyon insan tek yürektir. Birimize bir şey olursa bu 82 milyon insan üzülür. Hepimiz bir arada olursak, bir anlam ifade ederiz. Bu bölgenin insanı saf insandır, kahraman insandır. Bu doğallığımızı bozmak isteyen her türlü fitnenin karşısında dimdik ayakta duracağız. Bizler bin yıldır bu coğrafyada beraber yaşıyoruz. Kimimiz Kafkasya´dan, kimimiz Orta Doğu´dan, kimimiz Orta Asya´dan geldi. En az bin yıldır, etle tırnak gibi insanlarımız bir arada yaşamış, sevinçleri de, üzüntüleri de bir arada paylaşmış. Zaman içerisinde bizim ecdadımız, hem bu coğrafyada büyümüş, hem de bütün insanlara umut olmuştur. Çanakkale bu ülkede bir ibret tablosudur. Bir Türkiye tablosudur. O Çanakkale´de bir millet küllerinden doğdu. Türk´ü, Kürt´ü, Laz´ı, Çerkez´i, Tatar´ı, Ahıska Türkü, Terekemesi, hatta Müslüman olmadığı halde çarpışan Rum var Ermeni vatandaşlarımız var. İşte o insanlar bu ülkeyi birlikte kurmuşlar” diye konuştu.

Türkiye´nin güçlenmesini hazmedemeyen dış güçlerin, ülkemiz üzerinde sürekli olarak oyunlar oynadığını, milletimizi bölmek için siyasi ve ekonomik darbeler yapmaya kalkıştığını anlatan Vali Masatlı, “Türkiye ne zaman güçleniyorsa başına bir takım sıkıntılar geliyor. Bir takım sıkıntılar çıkarıyorlar. Cumhuriyetten sonra Demokrat partiyle birlikte, ilk defa halkımız bu kadar refaha kavuştu. İnsanlar artık özgür olarak yaşamaya başladılar. Sonra birilerinin direktifiyle bu ülkede darbe oldu. Yönetimi alaşağı ettiler. Sevilmiş Başbakan ve Bakanlarını haksız yere astılar. Bu sürecin ardından Türkiye toparlandı. 1968 yıllarında Türkiye yeniden kalkınma sürecine girdi. İnsanlar daha iyi yaşamaya başladı. Bu büyümenin ardından da Rumlar Kıbrıs´ta soydaşlarımızı katletmeye başladı. Yine bir savaşa girdik. O dönem müttefiklerimiz, Kıbrıs harekâtı sırasında bize uçak lastikleri bile satmadı. Sonrasında kardeş kavgaları başladı. Sağ-sol kavgaları bu ülkeyi çok geri götürdü. Beraberinde Alevi-Sünni kavgaları çıkardılar, insanlarımızı ayrıştırmaya çalıştılar. Bunlar hep bizim büyümemizin önüne konulan engellerdi, tekrarları da oldu. 1984 yılına gelindiğinde ise Türkiye´de bir PKK terör örgütü ortaya çıktı. Binlerce insanımızı katlettiler. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Özellikle bu coğrafya hedef seçilmişti. Çünkü bu coğrafya insanı saftır, cesurdur, merttir doğaldır. Sizler yurdumun güzel insanlarısınız. Bin yıldır burada bu sınır boylarında işgalcilere direnmiş, mücadele etmişsiniz, bir karış toprağınızı vermemişsiniz. Bu coğrafyanın iyi niyetini, düşüncesini sömürmek istediler. Doymadılar, daha sonra FETÖ terör örgütünü başımıza bela ettiler. Şimdi onu kullanıyorlar. Yine, 28 Şubat´ı yaptırdılar, bu dindar insanların çocuklarına eziyet ettiler, sürekli olarak Türkiye´yi sıkıştırmaya çalıştırdılar. Sonra Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları ve ardından 15 Temmuz oldu. Bu memleketin güzel insanlarının Peygamber ocağı dediği yerden haninler çıkıp, milletimize bomba yağdırdılar. Şuanda dünyada PKK, DEAŞ, FETÖ ve küresel güçler işbirliği içerisinde. Bunları himaye eden de bazı ülkeler var. Bakın bugün sınırımızda her türlü pisliğin yer alacağı bir terör devleti kurmaya çalışıyorlardı Suriye tarafında. Çok şükür Devletimiz bu yapıyı yerle bir etti ve mücadelesini de kararlı bir şekilde sürdürüyor.

Değerli vatandaşlarımız, Türkiye, ekonomisiyle, sanayisiyle, tarımıyla, altyapısıyla, savunma sanayisiyle, hastaneleriyle, eğitimiyle çok gelişti. Türkiye´nin artık hedefleri var. 2023 hedefleri doğrultusunda kararlı bir ilerleyişi var. Milli gelirimiz üç kat arttı. Dünyanın 17´ncü büyük ekonomisi haline geldik. Türkiye´de artık yardım almayan, devletimizin ulaşamadığı hiçbir insan kalmadı. Yardıma ihtiyacı olan her vatandaşımız için devletimiz imkânlarını seferber ediyor. Çünkü bizim insanımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Eskiden 22 bin insana bir doktor düşüyordu. Bugün Ardahan´da bin kişiye bir uzman, bir pratisyen doktor düşüyor. Hastanelerimiz artık donanımlı, her türlü sağlık ihtiyacımız karşılanıyor. Yollarımızın standardı yükseldi. 24 saat süren yolculuklar artık hava yolu ile 2 saatte gidiliyor. Eğitim alanında keza öyle. Artık ülkemizde eğitim almayan kalmıyor. Sınıflarımız bugün Ardahan´da 13-14 kişilik ve öğretmen açığımız dahi yok. Pansiyonlarımız, çok amaçlı tesislerimiz, spor alanlarımız, kütüphanelerimiz bu milletin hizmetine sunulmuş durumda. Yine tarımda da görülmemiş teşvik ve destekler söz konusudur.

Bugün ne yazık ki bu güzel insanlarımızın iyi niyeti, kötü düşünceleri insanlar tarafından suiistimal ediliyor. Başta terör örgütü olmak üzere onların siyasi uzantıları ve onlarla ortaklık yapan siyasi gruplar, bu insanımızın iyi niyetini kullanmaya çalışıyor. Buna dikkat edelim. Bununla ilgili bizim hiçbir toleransımız olamaz. Devlete başkaldıran, Devlete isyan eden ve bunlarla ortaklık yapanlar, bu milletin içinde barınamaz. Bizler bu topraklarda ebedi yaşayacağız. Bizim vatandaşlarımız, Devletimizin bu zenginliğine, büyüklüğüne, güçlülüğüne zarar verecek, buna isyan edecek, bunu baltalayacak hiçbir akımın, görüşün, düşüncenin yanında yer almayacak” diye konuştu.

Köylerin sorunlarına ilişkin de konuşan Vali Masatlı, “Sıkıntılarımız, eksiklerimiz, sorunlarımız olabilir. Ama bunların hiç birisi çözülemeyecek sorunlar değil. Devlet olarak köylerimizin öncelikli sorunlarını çözüp, daha yaşanabilir bir hale getirmeye gayret ediyoruz. Bugün talepleri dinledik. İlgili müdürlerimiz notlarını aldı, yapılması elzem olan konularda hızlı hareket edeceğiz” dedi.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BİLGİLİ: “Herkese eşit mesafede hizmet götürmeye çalışacağız”
BİLGİLİ: “Herkese eşit mesafede hizmet götürmeye çalışacağız”
AK Parti Ardahan İl Genel Meclis Üyesi Adayları, 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
İlk Oy Hareketi´nden yerel seçimlere damga vuracak kampanya: Türkiye için ışık tut
İlk Oy Hareketi´nden yerel seçimlere damga vuracak kampanya: Türkiye için ışık tut
Her bir oyun önemini bilen ve herkesin seçme hakkını kullanması için yoğun çaba harcayan İlk Oy Hareketi isimli bağımsız platform, eşi benzeri görülmemiş bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor.
ÇALIŞMALAR BAŞLADI
ÇALIŞMALAR BAŞLADI
4 aydır kapalı olan Ardahan-Ardanuç yolu için çalışmalar başladı
Sağlık Müdürlüğüne 11 yeni ambülans ve 1 UMKE aracı
Sağlık Müdürlüğüne 11 yeni ambülans ve 1 UMKE aracı
11 yeni ambülans ve 1 UMKE aracı hizmete başladı
Genel tomografi ve göz tomografi cihazları hizmete girdi
Genel tomografi ve göz tomografi cihazları hizmete girdi
Devlet Hastanesinde, genel tomografi ve göz tomografi cihazları hizmete girdi
Burası Ardahan Burada İş Var
Burası Ardahan Burada İş Var
Ardahan Üniversitesi öğrencilerinin kariyer planlarına yön vermek, işverenlerle buluşturarak istihdam olanağı sağlamak amacıyla Ardahan Üniversitesi, Ardahan Valiliği ile Ardahan İŞKUR Müdürlüğü tarafından, “I. Kariyer Günleri” etkinliği düzenledi.
BAYDAR: ´ARDAHAN ZAMAN KAYBETMEMELİ´
BAYDAR: ´ARDAHAN ZAMAN KAYBETMEMELİ´
AK Parti Ardahan Belediye Başkan adayı Yunus Baydar, Ardahanlıların elini vicdanına koyarak, bu şehirde yaşayan, bu şehre emek veren, bu şehrin kaldırımlarında kendileriyle birlikte yürüyen evladına sahip çıkacağına inancının tam olduğunu dile getirdi.
Ardahan değil, diğer iller Ardahan´ı takip edecek!
Ardahan değil, diğer iller Ardahan´ı takip edecek!
Orhan Atalay; ‘Halil İbrahim Dursunoğlu´nun, Yalnızçam kayak tesislerinde ilk özel iştirak ile Otel, Yaşam Kompleksi ve Yaz, Kış sporları için projelerle geleceğini´ söyledi.
ARDAHAN´DA NEVRUZ COŞKUSU
ARDAHAN´DA NEVRUZ COŞKUSU
Baharın müjdecisi Nevruz Bayramı, Ardahan´da coşkuyla kutlandı.
Yeni Mahalleden Baydar´a tam destek
Yeni Mahalleden Baydar´a tam destek
Ardahan Yeni Mahalle seçmeni Yunus Baydar´a tam destek verdi.
Ardahan´ın yolları tazyikli suyla yıkanıyor
Ardahan´ın yolları tazyikli suyla yıkanıyor
Ardahan Belediyesi ARBEL şirketine bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda tazyikli suyla yıkama çalışması yapıyor.
Baharın gelişi coşkuyla kutlandı
Baharın gelişi coşkuyla kutlandı
Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı, Ardahan Üniversitesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kamyon şarampole uçtu: 1 ölü, 1 yaralı
Kamyon şarampole uçtu: 1 ölü, 1 yaralı
Ardahan´ın Posof İlçesinde kömür yüklü kamyon şarampole uçtu, sürücüsü hayatını kaybetti. Kazada 1 kişi de yaralandı.
Tolga Sağ ve Erdal Erzincan´dan unutulmaz konser
Tolga Sağ ve Erdal Erzincan´dan unutulmaz konser
Ardahan´ı tanıtma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen Tolga Sağ ve Erdal Erzincan Konseri, Ardahanlılardan yoğun ilgi gördü.
Sırt sırta verilmiş vefayla sulanmış bir dayanışma
Sırt sırta verilmiş vefayla sulanmış bir dayanışma
27. Dönem Ardahan Ak Parti 2. Milletvekili adayı Halil İbrahim Dursunoğlu, 31 Mart Mahalli Seçimlerde destek olmak için Ak Parti Göle Belediye Başkanı adayı İlhan Gültekin´i ziyaret ederek seçimlerde tam destek vereceğini açıkladı.
Muhtar Adayı Erdoğan, projelerini açıkladı
Muhtar Adayı Erdoğan, projelerini açıkladı
Ardahan Kaptanpaşa Mahallesi muhtar aday Tarık Tekin Erdoğan, projelerini açıkladı.
Muhtar Adayı Aktaş´tan seçim manifestosu
Muhtar Adayı Aktaş´tan seçim manifestosu
Yerel seçimler öncesi siyasi partilerin yapacakları önemli hizmetlerin sıralandığı “ seçim manifestolarına” muhtarlarda katıldı.
Ardahan´da yama çalışması başladı
Ardahan´da yama çalışması başladı
Ardahan Belediyesi yama çalışması başlattı
İŞKUR´dan yeni istihdam paketi
İŞKUR´dan yeni istihdam paketi
Ardahan Çalışma ve İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya, 2019 İstihdam Seferberliği Programı kapsa-mında hayata geçi-rilen paketle ilgili önemli açıklamalara bulundu.
KURUM: “Ardahan´da ecdadımızın çok değerli eserleri bulunmakta”
KURUM: “Ardahan´da ecdadımızın çok değerli eserleri bulunmakta”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli programları kapsamında ilimizi ziyaret etti.
Vali Masatlı´dan, “Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümünü mesajı
Vali Masatlı´dan, “Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümünü mesajı
Ardahan Valisi Mustafa Masatlı Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kulüpler arası halk oyunları yarışmaları sona erdi
Kulüpler arası halk oyunları yarışmaları sona erdi
rdahan Halk Oyunları İl Temsilciliğinin 2019 yılı kulüpler arası halk oyunları yarışmaları sona erdi.
Baydar: “Çanakkale Zaferi, bir milletin yeniden doğuşudur”
Baydar: “Çanakkale Zaferi, bir milletin yeniden doğuşudur”
Cumhur İttifakı AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ardahan´da şiddetli fırtına ve tipi
Ardahan´da şiddetli fırtına ve tipi
Ardahan´da şiddetli fırtına ve tipi: Onlarca araç mahsur kaldı
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI - DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI - DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI - DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
AĞAÇLANDIRMA VE EROZYON KONTROLU HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ARDAHAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
AĞAÇLANDIRMA VE EROZYON KONTROLU HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ARDAHAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
AĞAÇLANDIRMA VE EROZYON KONTROLU HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ARDAHAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2744 ESAS
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
İLAN ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
İLAN ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
İLAN ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN MERKEZ REKABET KURUMU FEN LİSESİ ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN MERKEZ REKABET KURUMU FEN LİSESİ ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN MERKEZ REKABET KURUMU FEN LİSESİ ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ BETON SANTRALİ ALIMI VE KURULUMU İŞİ MAL ALIMI ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ İŞLETME VE İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ BETON SANTRALİ ALIMI VE KURULUMU İŞİ MAL ALIMI ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ İŞLETME VE İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ BETON SANTRALİ ALIMI VE KURULUMU İŞİ MAL ALIMI ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ İŞLETME VE İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI
T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI
T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
TÜM İLANLAR
DOLAR
5.5274
EURO
6.2630
ALTIN
0
BIST
0
 
SİYASET
GÜNCEL
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
VALİLİK
BELEDİYE
DERNEKLER
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi