Burada çok iyi hizmet edersek ‘‘Gök kubbede´´ hoş bir seda bırakmış oluruz
Burada çok iyi hizmet edersek ‘‘Gök kubbede´´ hoş bir seda bırakmış oluruz
Tarih: 8.2.2019 09:08:19

Ardahan Vali Mustafa Masatlı Daman´ı ziyeret etti. İlçe Kaymakamı Yasin Yunak ile bir süre görüşerek, ilçenin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Masatlı, daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Ergin Önal´dan, belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Vali, sonrasında Kültür Merkezine geçerek, binada incelemelerde bulundu. Bina içerisindeki Damal bebeği üretim atölyesini gezen Vali Masatlı, bebek üreticisi kadınlarla sohbet etti, sorun ve talepleri dinledi. "El emeği, göz nuru ile işlenen Damal bebeklerinin üretiminde kadınlarımızın rolü çok büyük. diyen Masatlı Bugün bu bebeklerin üretimi sayesinde birçok kadın istihdam edilmiş ve birçok aile evine ekmek götürmüştür. Bebekler Japonya´da düzenlenen ´Yöresel Folklorik Bebekler´ yarışmasında birinci olduktan sonra hep kültürümüzü dünyaya tanıtmış hem de daha çok talep görmüştür. Üretime katkı sağlayan tüm kadınlarımızın eline, yüreğine sağlık. Bundan sonraki süreçte bu işi, bu sanatı daha ileriye taşımak ve kadınlarımızın bu el emeği sanattan hak ettikleri geliri elde etmeleri için çalışmalarımız olacak" dedi.
Vali Mustafa Masatlı Damal´daki ilk toplantısını ise kurum amirleriyle yaptı. Toplantıda konuşan Vali Masatlı "Hepimiz kamu görevlisiyiz. Bizlere bir iş tanımlanmıştır ve bu işi yapmamız beklenmektedir. Herkes işini en iyi şekilde yaptığında ortaya çok güzel kamu hizmetleri çıkmaktadır. Herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yaptığında devletle yaptığımız sözleşmenin de karşılığı ortaya çıkmış olur. Ardahan şu anda benim dünyam, sizin dünyanız da Damal. Burada çok iyi hizmet edersek, gök kubbede hoş bir seda bırakmış oluruz. Ne iş yaptığımızın bir önemi yoktur, neyi nasıl yaptığımızın önemi vardır. Kademenin, bulunduğumuz pozisyonun hiçbir kıymeti yoktur, kıymetli olan dürüst, çalışkan ve şerefli bir memur olarak vatandaşlara hizmet etmektir. Bundan ödün veremeyiz. Çalışırken de empati yapmalı ve karşımızdakinin ruh halini anlamaya çalışmalıyız. Vatandaşa kırıcı olmadan, nazik davranılmalıdır. Vatandaş hizmet beklediğinde bütün kişisel işler bırakılmalı ve vatandaşın işine odaklanılmalıdır. Çünkü hepimizin burada bulunma nedeni vatandaşlarımızdır.”
Kurum amirleriyle yaptığı toplantının ardından muhtarlar ve halkla bir araya gelen Vali Msatlı Toplantıya, muhtarlar, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.
Vali Masatlı ‘Atalarımızın bize bıraktığı mirası, siz sevgili canlarla birlikte daha güzel günlere eriştireceğiz´ "Bizler Türkiye olarak büyüyor, gelişiyoruz. Son nüfus verilerine göre 82 milyona ulaştık. Bu ülkenin sizlerle var olmaya devam edeceğine, sizlerle büyüyüp gelişeceğine olan inancımız tamdır. İnsanımızın, en doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine, bir birinden farkı yoktur. 1000 yıllık tarihi olan bu coğrafyada et ve tırnak gibi bir arada yaşadık ve yaşayacağız. Bu coğrafya can coğrafyasıdır. Atalarımız canını vermiş ama toprağını vermemiş. Atalarımızı bu vesileyle minnetle anıyorum. Onların bize bıraktığı mirasla ve böyle canlarla daha güzel günlere ve geleceğe yol alacağız. 24 Haziran´la milletimizin geleneğine uygun bir yönetim anlayışı yerleşti. Belki de tarihte ilk defa muhtarlarımız bu kadar önem arz etti. Başta Cumhurbaşkanımız sürekli muhtarları çağırarak onlarla sohbet etti, onların dertlerini, sorunlarını dinledi, şartları iyileştirildi. Şimdi biz hep beraber buradaki insanların yaşam standardını yükseltip hayat kalitesini artırmak için çalışacağız. Ardahan önemli bir hayvancılık merkezidir. Biz burayı el ele vererek devletle beraber yükselteceğiz. Bu nedenle geçmişi bırakıp yarına odaklanmalı, daha çok çalışmalı ve çabalamalıyız” diye konuştu.
Ziyaretlerine, Dördüncü Hudut Bölük Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği ile devam edev Vali Msatlı, Daha sonra Şırnak Sehidi Kemal Abdan´ın Kalender Mahallesi´ndeki evini
ziyaret etti. Şehidin annesi Fatma Abdan ile bir süre görüşerek sohbet etti, acısını paylaştı.
Vali Masatlı, esnaf ziyaretinde bulunarak esnaflarada hayırlı işler temennisinde bulundu. Bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet eden Vali, “Ülkemiz son yıllarda büyük ilerlemeler ve gelişmeler kaydetti. Yaşam kalitemiz arttı. İletişim ve ulaşım ağı en ücra köşelerimize kadar ulaştı. Artık neredeyse herkesin bir arabası var. Devletimiz her zaman için vatandaşlarımızın yanında. Engelli ya da bakıma muhtaç olan vatandaşlarımız ile bu vatandaşlara bakan kişiler devletten maaş almaktadır. Hayatta mutlaka sıkıntı yaşayacağımız günler olacak. Her yerde her evde sıkıntı olabilir. Önemli olan bu sıkıntıları aşmaktır. Bu ülke hepimizin çatısıdır. Bu çatı çökmemelidir. Eğer Çökerse hepimiz altında kalırız. Bu nedenle el birliğiyle bu çatıyı ayakta tutmak için mücadele edeceğiz” dedi.
Vali Masatlı, son olarak Damal Bebeği´nin hak ettiği değere kavuşması, seri üretimine geçilmesi süreciyle ilgili olarak, Kaymakamlık Makamında il ve ilçede ki tüm ilgililer ile bir değerlendirme toplantısı düzenledi.
Vali Msatlı´ya Damal ziyaretinde, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Selçuk Erden, Özel İdare Genel Sekreteri Anıl Aksel, İl Müftüsü Ramazan Pehlivan, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir, Tarım ve Orman Müdürü Ertan Ağtürk, İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Metin Ürgün, ARAS Elektrik Koordinatörü Meryem Akpınar, ve ilçe kurum müdürleride hazır bulundu. Bedrettin Şuay


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kılıçdaroğlu´na saldıranlar hakkında suç duyurusunda bulundu!
Kılıçdaroğlu´na saldıranlar hakkında suç duyurusunda bulundu!
Ardahan´da yaşayan Uğur Kaçar isimli bir vatandaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na saldıran şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulundu.
Ardahan´da 23 Nisan coşkusu
Ardahan´da 23 Nisan coşkusu
Ardahan´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Makamlarını çocuklara devrettiler
Makamlarını çocuklara devrettiler
Ardahan´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile düzenlenen etkinlikler kapsamında Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkan vekili Erhan Karahan makamlarını öğrencilere devretti.
23 Nisanda gazeteci  babasının mesleğini devraldı
23 Nisanda gazeteci babasının mesleğini devraldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar kısa süreli olarak Vali, Başsavcı, Rektör ve Belediye başkanlarının makamlarını devralırken, 4,5 yaşındaki Çisem Sultan Başlı´da gazeteci babasının görevini devraldı.
Çikolata vaadi sunan küçük Muhtar Adayı Çağatay sözünü tuttu
Çikolata vaadi sunan küçük Muhtar Adayı Çağatay sözünü tuttu
Ardahan´ın Damal ilçesinde sosyal medyayı sallayan 5 yaşındaki muhtar adayından yeni video geldi
Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıya tepki
Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıya tepki
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı´nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğramasını kınamak için Ardahan Cumhuriyet Halk Partililer bir araya gelerek Milli Egemenlik Parkında buluştu.
Başkan Aydın´dan 23 Nisan mesajı
Başkan Aydın´dan 23 Nisan mesajı
Ardahan Ak Parti İl Başkanı Hakan Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 99. yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başsavcı Kesgin´den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başsavcı Kesgin´den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
Pehlivan´dan  23 Nisan mesajı
Pehlivan´dan 23 Nisan mesajı
Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 99. yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Nahçivan soğanına yoğun ilgi
Nahçivan soğanına yoğun ilgi
Nahçivan´dan Ardahan´a gelen bir üretici, arabasına yüklerek getirdiği yeşil soğanın bağını 2 liradan sattı.
Hoçvanspor´da şampiyonluk için son 90 dakika
Hoçvanspor´da şampiyonluk için son 90 dakika
Ardahan 1. Amatör Ligde lider Hoçvanspor´un şampiyonluğuna 90 dakika kaldı.
Köksoy, “ Bu şehir bu kadar fesatlığı kabul edemez”
Köksoy, “ Bu şehir bu kadar fesatlığı kabul edemez”
Eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy," Belediyede bünyesindeki müdürlüklerde yapılan görev değişiklerinde İdari sorumluluk verilmeyen arkadaşlara çirkin iftiralar atılarak cahil ve beceriksiz gösterilmektedir. Bu şehir bu kadar fesatlığı kabul edemez” dedi.
Başkan Çoban´dan 23 Nisan mesajı
Başkan Çoban´dan 23 Nisan mesajı
Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) kuruluşunun 99´uncu yıldönümü ile aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan´ı yayımladığı bir mesajla kutladı.
Kura Nehri ilgi odağı oldu
Kura Nehri ilgi odağı oldu
Ardahan´da karların erimesi ve yağmurun etkili olmasıyla şehir merkezinden geçen Kura Nehri taşarak ovayı sular altında bıraktı.
Yeni muhtarlar için eğitim programı düzenlendi
Yeni muhtarlar için eğitim programı düzenlendi
Vali Mustafa Masatlı, 31 Mart mahalli idareler seçiminin ardından köy ve mahallelerde seçilen muhtarlara yönelik düzenlenen eğitim programına katıldı.
Gençlerin kavgası kanlı bitti
Gençlerin kavgası kanlı bitti
Ardahan´da gençler arasında çıkan bıçaklı kavgada yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan genç kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Ardahan  Belediyesi Müdürlüklerinde görev değişimi yapıldı
Ardahan Belediyesi Müdürlüklerinde görev değişimi yapıldı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında 2 dönemdir belediyeyi elinde bulunduran AK Parti´nin seçimi kaybetmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Faruk Demir´ingörevi devralmasının ardından Ardahan Belediyesinde değişiklikler yaşanmaya başladı.
Başkan Demir, kapalı halk pazarını yaşam alanı haline getireceğiz
Başkan Demir, kapalı halk pazarını yaşam alanı haline getireceğiz
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, kapalı halk pazarında incelemelerde bulundu
Başkan Aydın´dan başsağlığı mesajı
Başkan Aydın´dan başsağlığı mesajı
AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Türkiye-Irak sınırında devam eden terör operasyonunda şehit olan 4 askerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı.
Aydın´dan Berat Kandili mesajı
Aydın´dan Berat Kandili mesajı
AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.
Ardahan Ovası´nı su bastı
Ardahan Ovası´nı su bastı
Kar sularının erimesi sonucu, Ardahan Ovası sular altında kaldı
İl Müftüsü Pehlivan´ın Berat Kandili mesajı
İl Müftüsü Pehlivan´ın Berat Kandili mesajı
Ardahan İl Müftüsü Remzi Pehlivan, bu gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Masatlı Çıldır´da incelemelerde bulundu
Vali Masatlı Çıldır´da incelemelerde bulundu
Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Çıldır ilçesinde Bakü-Tiflis-Kars Tren yolunda ve Aktaş Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.
Aras EDAŞ ekiplerinden insanlık dersi
Aras EDAŞ ekiplerinden insanlık dersi
Yeni doğan tayı ölüme terk eden vicdansızlara, Aras EDAŞ ekiplerinden insanlık dersi
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2902 ESAS
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2902 ESAS
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2902 ESAS
ARDAHAN MERKEZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİ PANSİYON  BİNASI ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN MERKEZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİ PANSİYON BİNASI ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN MERKEZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİ PANSİYON BİNASI ONARIM İŞİ ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
POSOF İLÇESİ HALİTPAŞA YATILI BÖLGE ORTAOKULU VE PANSİYON BİNASI ONARIMI ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
POSOF İLÇESİ HALİTPAŞA YATILI BÖLGE ORTAOKULU VE PANSİYON BİNASI ONARIMI ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
POSOF İLÇESİ HALİTPAŞA YATILI BÖLGE ORTAOKULU VE PANSİYON BİNASI ONARIMI ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ VE BAĞLI KURULUŞLARININ AKARYAKIT (MOTORİN) ALIMI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ VE BAĞLI KURULUŞLARININ AKARYAKIT (MOTORİN) ALIMI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
T.C.  ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2019/8 TLMT.
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2019/8 TLMT.
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2019/8 TLMT.
ARDAHAN  1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
ARDAHAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
ARDAHAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI
CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ, EL AYAK BAKIM ÜRÜNLERİ, PROFESYONEL MAKYAJ ÜRÜNLERİ SAHNE VE PLASTİK MAKYAJ MALZEMELERİ İLE SAÇ KESİM VE BAKIM MALZEMELERİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ
ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2431 ESAS
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
9 KISIM 22 KALEM MUHTELİF KIRTASİYE MALZEMESİ ALIMI 25 İNCİ HD.TUG.K.LIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
ORMAN ENVALİ BOLYLAMA VE MESAHA İLE MUHTELİF BÖLMELERDE SİLVİKÜLTÜREL BAKIM HİZMETLERİNİN TEKNİK DENETİM VE KONTROLÜ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINACAKTIR ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/2744 ESAS
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARSA SATIŞ İLANI
TÜM İLANLAR
DOLAR
5.6284
EURO
6.3188
ALTIN
0
BIST
0
 
SİYASET
GÜNCEL
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
VALİLİK
BELEDİYE
DERNEKLER
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi