Ardahan trafiğinde yeni dönem! Başkan Demir açıkladı
Ardahan Belediye Başkanı Demir, Ardahan´da yakın zamanda uygulamaya konulacak olan yeni trafik düzeniyle şehir trafiğinin daha çağdaş, daha modern, daha hızlı ulaşım sağlanacağını söyledi.
Tarih: 8.9.2020 16:59:21

ŞENOL KİRMAN

Ardahan Belediye Başkanı Demir, Ardahan´da yakın zamanda uygulamaya konulacak olan yeni trafik düzeniyle şehir trafiğinin daha çağdaş, daha modern, daha hızlı ulaşım sağlanacağını söyledi.

Ardahan Belediye Başkan Faruk Demir, Lezzet-i Kür restoranda Ardahan´da ki yerel ve ulusla basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Ardahan trafiğinde ki yeni dönemin ayrıntılarını açıklayan Başkan Demir, “Göreve geldiğimiz zaman trafik akışıyla ilgili başlatmış olduğumuz çalışma vardı. Bu çalışmayla birlikte, trafikte gidiş, dönüş, park yerleri ilgili düzenleme de sona geldik. Maalesef şuan şehrimizde trafik akışı ile ilgili bir düzen yok. Şehrin trafiklerini, ulaşımını, otoparklarını planlayan profesyonel, bu konunun uzmanı bir firmayla çalıştık. Proje çalışması tamamlandıktan sonra, il trafik komisyonuna belediyenin teklifi olarak sunduk. Trafik komisyonunda kurul üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Uygulamayı belediye olarak biz üstlendik. Şuan levha ve levha direkleri yerleştiriliyor. Değişime uğrayacak trafik akışında olumsuzluğa herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için tüm tedbirleri alacağız. Uygulamaya geçtikten sonra gözetleme süremiz olacak. Şehrin trafiğinin daha çağdaş, daha modern, daha hızlı ulaşım sağlayacak bir proje olduğuna inanıyorum. Özellikle kongre caddemizde trafik akışı, park konusu ve yaya geçidi noktasında ilkel bir görüntü var. Direklerimiz dikildi, tabelalar asılıyor, yol çizgilerini çizdikten sonra afişlerimizi asıp start vereceğiz. En işlek cadde olan Kongre caddemiz İş bankasından Atatürk heykeline kadar tek yön olacak. Yolun sağ tarafına asla park yapılmayacak. Yolun sol tarafının bazı bölümlerine dikine park yapılabilecek. Bu bir yeni anlayış, belki itirazlar olacak alışkanlıklar değişeceği için. Ama en kötü plan plansızlıktan iyidir. Onun için her anlamıyla kent alt yapısına kavuşturmak zorundayız. Yeni trafik düzenimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İŞSİZLİKLE İLGİLİ CİDDİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Ekonomide olumsuz bir sürecin yaşandığını belirten Başkan Demir şöyle devam etti, “Ülkemizde AK partinin geçirdiği 18 yıllık dönemde herhalde son 3-4 yıldır ki ekonomide ki daralma daha önceki yıllarda yoktu. Bilançolara ve İller Bankasından gelen ödeneklere bakıyoruz. İlde ki ekonomik kaynakların bütçeye yansıması ve vergilerin toplanmasında biz 3-4 sene önceki gelirlerin yarısından daha az gelirimiz var. Bu kaynaklarla belediye hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye çalışıyoruz. Pandemi dolayısıyla tıkanmalar oldu. Bu süreci öncelikle sağlığa vererek inşallah Ardahan´ımız, ülkemiz ve dünyamız bu husumetten bir an önce kurtulur. Biz bütün olumsuzluklara rağmen görevimizi arkadaşlarımızla birlikte yapmaya devam edeceğiz. Pandemi dolayısıyla bütün dünya sekteye uğradığı. Bu süreçte, şehrimizde herhangi bir tıkanıklık yaşatmadan, ilimizin asgari ihtiyaçlarını eksik etmeden atlatmalıyız. Yeni bir borcun altına girmeye gücümüz yetmiyor. Belirli aralıklarla diğer illerimizde ki tecrübeli belediye başkanlarımızla toplantılar yapıyoruz. O büyüklerimizden aldığımız tecrübelerle ilimizi butik bir il, sorunsuz alt yapısı olan bir il yapmayı planlıyoruz. Göreve geldiğim andan beri işsizlikle ilgili ciddi çalışmalarım var. Tekstil ile ilgili bazı projelerimiz var. Yeni kurduğumuz tekstil fabrikamızı iyi işletmecilerle arttırarak devam ettirebilirsek diğer mahallelere de birkaç tane yapıp bu işsizlik sorununu çözmek istiyoruz. Benim hayalim 1-2 yıl içerisinde Ardahan merkezde istihdam sağlamak. Şehir alt yapısını daha modernize, kura vadisini daha yaşanabilir keyifli bir hale getirmek. Şehrimizi kuraya doğru çekmeyi düşünüyoruz. Bunun içinde yeni belediye hizmet binamızın da kura nehri kenarında olması lazım. Biz kurayı biraz öksüz bırakmışız, buda bizim zararımıza. Kuraya daha nazik davranacağız, onu daha ön plana çıkartacağız. Gürcistan´ın başkenti Tiflis yapmışsa biz neden yapmayalım. Kurayı birazcık daha sevmemiz ve Kurayı Ardahan´ın nişanı haline getirmemiz lazım. Bunun için, önümüzde ki günlerde bir basın açıklaması yaparak Cumhurbaşkanımızın diğer illere yapmış olduğu Millet Bahçesinin, bizim ilimizde de bir an önce başlatılmasını isteyeceğiz. Millet bahçesi oraya inşa edilirse Ardahan´ın marka değeri ikiye katlanacak.

PROJELERİMİZ ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR

Kars bölge müdürlüklerinin Ardahan´la ilgili projelere önem vermediklerini aktaran Demir, Kars Bölge Müdürlükleri projelerimizi engellemeye çalışıyorlar. Biz mesela kalenin altında ki kısım için zar zor proje aşamasına getirdik, ama devlet su işleri orası taşkın alanıdır buraya proje uygulayamazsın yazısı gönderdi. Orada zaten taşkın alanı yapılmış, gerekçede yapılan taşkın alanından da taşacağı söylendi. Kura rekreasyon projemiz içerisinde yürüyüş yolu projemiz var. Projede orada ki karayolunu kaldırıyoruz. Bir yere gitmeyen kara yolu olmaz, o yol bir yere gitmiyor çünkü. Oraya bisiklet yolu, yürüyüş yolu ve rekreasyon yapacağız. Çok güzel proje, karşı taraf da millet bahçesi olduğu zaman kura vadisi bir yaşam alanı olacak”.

ARDAHAN HEPİMİZİN

Siyasi parti temsilcilerinin seçim dışında siyasi kimliklerini söz konusu Ardahan olduğu zaman biraz geri çekmelerine vurgu yapan Demir, “Seçim bitmiş 5 sene sonra ki seçim için belediye başkanını nasıl durdururuz diye uğraşıyorlar. AK Parti demiyorum, AK Partili Belediye Meclis üyeleri siyaset biter bitmez beş sene sonra ki seçim için kavga ediyorlar. Yani ben bu belediyeyi başarısız yapayım, bu belediye başkanı başarısız olsun. Siz başarılıydınız madem millet sizi tercih ederdi. Seçim biter bitmez bu tür şeylerin olmaması lazım. Ardahan´a hayırlı olan şeye evet, hayırsız olana hayır verirsin. İlimizde iktidarın milletvekili var ondanda yararlanmamız lazım. Kimseyle kavga etmek gibi bir lüksüm yok. Ben Ardahan´ın sorunlarını çözmek üzere geldim. Arkadaşlarımız yaptıkları işin politik olduğunu düşünüyorlar. Bu politika değildir, politika halka hizmet etmek için bir araçtır. Biz eğer birilerinden icabet alarak plan ve projelerimizi uygulayacaksak bu işe girmezdik. AK Partili belediye Meclis üyeleri bakanlığın bir tane ambulans vermemesi için 6 ay uğraştılar. Hâlbuki onların yardımcı olması lazım. Böyle Ardahan sevdalısı olmaz. Bütün herkesin söz konusu Ardahan´ın sorunları olduğu zaman siyasi şapkalarını bir kenara bırakmaları lazım. Ben bir buçuk yıllık görevimde ilimizin devlet temsilcisi valimizle, iktidar milletvekilimizi elinde Ardahan´ın 10 tane dosyasıyla Cumhurbaşkanının karşısında görmedim.  Olmaz bu, kimse kimseyi sevmek zorunda değil, herkes Ardahan´ı sevmek zorunda. Ardahan olmazsa ne vali olur, ne milletvekili olur nede belediye başkanı olur. Lütfen herkes bir sonraki adımını düşünsün. Burada doğan bir çocuk işi diğer illerde arıyorsa bilin ki göçü durduramayız. Vasıfsız bir çocuğa bile burada nasıl iş sağlayabiliriz dememiz lazım. Yöneticiler olarak onlara ufuk açmamız lazım. Bu sorumluğu almışsak gerekeni yapmalıyız. Ortada ortak bir başarısızlık var. 186 binde 97 bine düşmüşüz kimse bunu düşünmüyor. Her şeyi bir kenara bırakıp el birliğiyle çalışmamız gerek. Ardahan ellerimizde eriyip gidiyor kimsenin umurunda değil. Biz vicdanlı Ardahanlılar olarak bu erimeyi durduracağız. Çünkü Ardahan hepimizin”

ŞEHRİ YAYACAĞIZ

Başkan Demir, “Yeni kuracağımız tekstil atölyemizde en iyi işletmeci firmayı seçmeyi düşünüyoruz. Çünkü buranın kıymetini bilsin ki teker tam dönerse biz hemen yenisine başlayacağız. Şuanda 3 tane firma var, biz en güçlü firmayı düşünüyoruz. Bizim önceliğimiz Ardahanlılar. Bir daha başka şeylerle karşılaşmamak için Ardahan´ın menfaatini korumak zorundayız. Bir firma ile prensipte el sıkıştık, daha güçlü bir firma daha olursa onu da düşünürüz. Teşvikler konusunda devletimize ve şuan ki hükümetimize teşekkür ediyorum. Ardahan 6´ıncı bölge teşvikler çok iyi gerçekten de avantajları var. Devletin ve hükümetin buraya sunmuş olduğu avantajlarla yerel yönetimler olarak yatırımcıyı buluşturmak ve yatırımcının ayağına giderek buraya getirmek zorundayız. Benim amacım, Halilefendi de var, Yenimahalle, Atatürk, İnönü ve Karagöl Mahallelerinin hepsine tekstil kent kurmak. Şehrimiz Kongre Caddesi ve Milli Egemenlik parkının köşesine sıkışmış. Kiralar yüksek, esnafımız yılda 70 bin lira kazanmıyor ki 70 bin lira kira versin. Kongre caddesinin arkasında ki yolu açınca orası da bir işlek bir cadde olacak. Belediyeyi Kura Nehrinin tarafına çekeceğim. Şehri biraz daha yayarak yeni bir villa kent yapacağız. Biraz şehri yayacağız ki, hem kiralar düşsün hem de yeni yerleşim alanları olsun.  Hiç kimsenin Ardahan´ın hakkını ve geleceğini yemeye hakkı yok. Burayı çiçek gibi yapmak zorundayız. Önümüzde Kars ve Erzurum var. Bunların hepsinden en şanslı il Ardahan´dır. Çünkü Ardahan´ın uluslararası iki tane kapısı var, üç tane Dünyanın ve Avrupa´nın gazının ve petrolünün Türkiye´ye ilk girdiği yerdir. Bizim çok çalışmamız lazım ve Ardahan´ın marka değerine zarar vermemeliyiz. Ardahanlı olan diğer illerde birçok tekstilci var hangisi gelip buraya yatırım yapmışta Ardahanlı karşı çıkmış. Gelsinler buraya yatırım yapsınlar. Biraz Ardahan milliyetçiliği yapalım. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımla namusumuzla, şerefimizle, alnımız açık beş yılımızı doldururuz. Ama Ardahan´a daha çok şey katma olanağımız var. Ben şan, şeref, etiket için bu göreve gelmedim. Gerçekten bir şeyler yapmak için geldim ve yapacağım. Şuan alt yapımızı oluşturuyoruz.  İnsanlarımız biraz daha Ardahan ile ilgilensinler. Biz onlardan bir şey istemiyoruz, onlar gelsin bizden istesin. Gelsinler Ardahan´ın devlet anlamında ki gücünü arkalarına verelim, hem yerel yönetim hem de sağda solda telef olacağına burada çalışsınlar sahip çıkalım. İşsizliği böyle çözelim. Alt yapıyı bu sene pansumanla geçirdik. Çünkü ülke geleceğini bilmiyorduk. Bankalar kredi vermiyor. İnşallah virüs belası gitti mi dönemimiz bitmeden Ardahan´ı sorunsuz bir il yapacağız. Et entegre tesisi mutlaka yaptıracağız. Çünkü bizim yüzde 85 ete dayanıyor. Büyük borca girmeye cesaret etmedim. Eski dönemin bıraktığı borç olmasa iller bankasından da 10 milyon Tl ile Ardahan´ı çiçek gibi yapardım. Hiçbir banka Ardahan belediyesine borç vermedi. İş Bankası risk aldı bize 2 milyon Tl kredi verdi, onu da faize yatırdık, harcamıyoruz” şeklinde konuştu.Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ATSO´nun kurumsal başarısı bir kez daha belgelendi
ATSO´nun kurumsal başarısı bir kez daha belgelendi
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) kurumsal başarısını bir kez daha belgeleyerek, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Belgesi ile 5 yıldızlı Akredite oda olduğu bir kez daha kanıtladı.
Leyla Kargı´nın adı toplantı salonuna verildi
Leyla Kargı´nın adı toplantı salonuna verildi
AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın´dan vefa örneği.
ARDAHAN ESNAFI SINIFI GEÇTİ
ARDAHAN ESNAFI SINIFI GEÇTİ
Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, pandemi sürecinde Ardahan´da yapılan denetimlerde esnafın hijyen kurallarına büyük ölçüde uyduğunu söyledi.
Çıldır´a modern park
Çıldır´a modern park
Çıldır Belediye başkanlığı tarafından Karaçay kenarında yapımı süren aile çay bahçesi ve çocuk parkında sona yaklaşıldı.
Virüsle mücadele mümkün ama bu şekilde sağlıkta şiddete karşı mücadele imkansız
Virüsle mücadele mümkün ama bu şekilde sağlıkta şiddete karşı mücadele imkansız
Türk Sağlık Sen Ardahan Şube Başkanı Ramazan Sancar, bir açıklama yaparak son günlerde sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi.
Jandarmadan öğrencilere maske
Jandarmadan öğrencilere maske
Ardahan´da okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul birinci sınıflarda yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla öğrencilere maske dağıtıldı.
Ardahan´da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi
Ardahan´da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi
Ardahan´da görevli öğretmenlere ‘robotik kodlama eğitimi´ verildi. Öğretmenler, bilgilerini öğrencilerine aktaracak.
Maske, mesafe ve hijyen denetimi
Maske, mesafe ve hijyen denetimi
Ardahan´da korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen denetimi yapıldı.
Ülkü Ocakları´ndan esnafa siftah parası
Ülkü Ocakları´ndan esnafa siftah parası
Ardahan Ülkü Ocakları, sabah namazının ardından içerisinde Ahilik Haftası kutlama mesajı ve bereket duası yer alan siftah zarfını esnaflara dağıttı.
Başkan Demir, muhtarlarla bir araya geldi
Başkan Demir, muhtarlarla bir araya geldi
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek belediyenin yaptığı hizmetler hakkında bilgi verdi.
"Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri" start aldı
"Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri" start aldı
Ardahan´da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 il ve ilçede eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri´ etkinliklerinin açılışı düzenlenen programla gerçekleştirildi.
ANAOKULLARI DERS BAŞI YAPTI
ANAOKULLARI DERS BAŞI YAPTI
Ardahanda 6 ayın ardından ilk ders zili çaldı, okullar kademeli olarak açıldı.
AK Partide Gönül Seferberliği devam ediyor
AK Partide Gönül Seferberliği devam ediyor
AK Parti Ardahan İl Başkanlığının “Gönül Seferberliği” programları devam ediyor.
Ardahan geleceğe koşuyor Robotik kodlama eğitimi başladı
Ardahan geleceğe koşuyor Robotik kodlama eğitimi başladı
Ardahan geleceğe koşuyor Robotik kodlama eğitimi başladı
İkinci üniversite kayıtları 15 Ekim´e kadar sürüyor
İkinci üniversite kayıtları 15 Ekim´e kadar sürüyor
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ardahan Büro Yöneticisi Yasin Kayıkçı, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan “İkinci Üniversite” programlarına sınavsız başvuru ve kayıt işlemlerinin 15 Ekim tarihine kadar çevrimiçi (online) internet ortamında yapılmaya devam edeceğini söyledi.
Ardahan´da trafiğin ‘tek yön´ çözümü
Ardahan´da trafiğin ‘tek yön´ çözümü
Ardahan Belediyesi, trafikte tek yön uygulaması kapsamında hazırlık çalışmaları devam ediyor.
Ardahan´da okullar yüz yüze eğitime başladı
Ardahan´da okullar yüz yüze eğitime başladı
Ardahan´da ana sınıfı ve ilkokul 1´inci sınıflarda eğitim görecek öğrenciler, bugün ders başı heyecanı yaşadı.
Ehliyet bilgileri kimlik kartlarına yükleniyor
Ehliyet bilgileri kimlik kartlarına yükleniyor
Ardahan´da Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden randevu alan vatandaşların ehliyet bilgileri Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına yüklenmeye başladı.
BESYO adayları parkurda zamana karşı yarıştı
BESYO adayları parkurda zamana karşı yarıştı
Ardahan´da Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı için adaylar parkurda zamana karşı yarıştı.
ÇANAKKALE RUHU ARDAHAN´DA
ÇANAKKALE RUHU ARDAHAN´DA
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Ardahanlılarla buluştu.
DEVA PARTİSİ ARDAHAN 1. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
DEVA PARTİSİ ARDAHAN 1. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Ali Babacan liderliğinde kurulan ve Türkiye´de 72 ilde teşkilatlanan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ilk Olağan İl Kongresini Ardahan´da gerçekleştirdi.
Olimpiyat yolunda koşarken köpeklerden annesi koruyor
Olimpiyat yolunda koşarken köpeklerden annesi koruyor
Atletizmin başarılı sporcularından Ardahanlı Özlem Kaya (30), kamp sonrası gittiği köyünde 2021 Tokyo Olimpiyatları hazırlıklarını sürdürdü.
19 Eylül “Gaziler Günü” törenle kutlandı
19 Eylül “Gaziler Günü” törenle kutlandı
Ardahan Valiliğince, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla program düzenlendi.
Vali Öner, Gaziler Günü´nü kutladı
Vali Öner, Gaziler Günü´nü kutladı
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
5000 M2 BETON KİLİT PARKE TAŞI, 2000 METRE BETON BORDÜR, 500 METRE BETON YAĞMUR OLUĞU DÖŞEME İŞİ
5000 M2 BETON KİLİT PARKE TAŞI, 2000 METRE BETON BORDÜR, 500 METRE BETON YAĞMUR OLUĞU DÖŞEME İŞİ
HANAK BELEDİYESİ
60 TON LİNYİT KÖMÜR ALIMI
60 TON LİNYİT KÖMÜR ALIMI
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
ARDAHAN İLİ GÖLE İLÇESİ İMKB YATILI BÖLGE ORTAOKULU ONARIM İŞİ
ARDAHAN İLİ GÖLE İLÇESİ İMKB YATILI BÖLGE ORTAOKULU ONARIM İŞİ
ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ANA HİZMET BİNASI BODRUM KATINDA BULUNAN NEZARETHANELERİN BAKIM ONARIM İŞİ
ARDAHAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ANA HİZMET BİNASI BODRUM KATINDA BULUNAN NEZARETHANELERİN BAKIM ONARIM İŞİ
ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ANA HİZMET BİNASI BODRUM KATINDA BULUNAN 180 M2´LİK ALANIN ARŞİV VE DEPO BÖLMELERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İŞİ
ARDAHAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ANA HİZMET BİNASI BODRUM KATINDA BULUNAN 180 M2´LİK ALANIN ARŞİV VE DEPO BÖLMELERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İŞİ
ARDAHAN ÖZEL İDARESİ PLAN PROJE YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
KARAYOLU İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI - FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Taşınmaz Satış İhale İlanı
Taşınmaz Satış İhale İlanı
ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İşletme ve İştirakler Müdürlüğü
ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ, GÖLE İLÇESİ LOJMAN VE İDARİ BİNA DOĞAL GAZ DÖNÜŞÜM
ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ, GÖLE İLÇESİ LOJMAN VE İDARİ BİNA DOĞAL GAZ DÖNÜŞÜM
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ARDAHAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TC ARDAHAN VALİLİĞİ- İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
TC ARDAHAN VALİLİĞİ- İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
ARDAHAN DEVLET HASTANESİ KANTİN VE ÇAY OCAĞI İHALE İLANI
ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MERA ISLAHI YAPIM
ARDAHAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MERA ISLAHI YAPIM
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ARDAHAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. ARDAHAN VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. ARDAHAN VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
GÖLE 5-6 HEKİMLİK ASM-TSM- 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU VE GÖLE AİLE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ
T.C. ARDAHAN VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI
T.C. ARDAHAN VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI
T.C. ARDAHAN VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI
TÜM İLANLAR
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
SİYASET
GÜNCEL
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
VALİLİK
BELEDİYE
DERNEKLER
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
E-Gazete
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi